Се сруши германски воен хеликоптер, пилотот загина – Слободен печат
ВестиПланета

Се сруши германски воен хеликоптер, пилотот загина

Пожарникарите соопштија дека станува збор за воен воздухоплов.

Едно лице загина при уривање на воен хеликоптер на северниот дел на Германија. Полицијата наведе дека хеликоптерот паднал во Аерцен, во близина на Хановер.

Пожарникарите соопштија дека станува збор за воен воздухоплов.

Пред точно седум дена еден пилот загина откако два германски јурофајтери се судрија на североистокот на Германија, потсетува Ројтерс.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close