СЕ СРУШИ АВИОН ВО КИПАР: Две лица загинаа за време на обука

Полицијата во Кипар соопшти дека двајца 46-годишни мажи загинале денеска, откако нивниот мал авион за обука се срушил на аеродромот во турскиот дел на Кипар.

Според полицијата, авионот се срушил денеска попладне во близина на терминалот на аеродромот Геџиткале, јавува АП.

Авионот е регистриран на Турско-кипарскиот воздухопловен спортски сојуз и не е јасно дали несреќата се случила за време на полетување или слетување.

Полицијата соопштила дека во тек е истрага за да се утврди точната причина на падот.

Прочитајте и...  Изгласана доверба на полската влада

Прочитај повеќе

ЦДЦ: Ковид-19 и сезонскиот грип ќе бидат големо оптоварување за здравствениот систем на САД

Слободен печат

Петровска: Ќе беше неодговорно ако поттикнев раздор во полицијата

Слободен печат

Градоначалничката на Вашингтон бара повлекување на Националната гарда од главниот град

МИА Агенција

Демонстрантите во САД бараат реформи во судството и полицијата

МИА Агенција

ОЈО Велес отвори предмет по повикот за масовно одење во верските храмови

Слободен печат

За да го избегнат полицискиот час граѓаните „бегаат“ во Маврово, Струга и Охрид (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Прославите на Бајрам отворија ново коронажариште во Германија: Тие Балканци мислат дека правилата за нив не важат

Слободен печат

„„Виз Ер” ја продолжи суспензијата: До 14 јуни нема да има летови до и од земјава

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Шпанија се предомисли, не ги отвора границите во јуни

Слободен печат

ОЈО загуби професионалец и голем пријател, почина поранешниот обвинител Славчо Станков

Слободен печат

Столтенберг: НАТО продолжува да ја поддржува меѓународната борба против тероризмот

Слободен печат