СЕ СПОИЈА НЕБО И ЗЕМЈА ВО СРБИЈА: Од утрово врне дожд, жителите во страв од нови поплави! (ВИДЕО)

Врнежите од дожд вчера направија големи проблеми во централна и западна Србија, а утрово во Баточина паѓа без престан, пренесува курир.рс.

Заради врнежи отежнат е сообраќајот во тој дел на централна Србија.

Жителите стравуваат од поплави, затоа што реките направија големи проблеми во Краљево.

Вчера повеќе домаќинства беа поплавени во Краљево каде паднаа 120 литри дожд на метар квадратен.
Најмногу настрада село кај Краљево во кое водата ги поплави гробиштата.

Прочитајте и...  Пауновски: Угостителите и гостите се однесуваат како во времето пред пандемијата, ќе следат казни (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Во Италија раст на бројот на починати, но не и на новозаразени

Слободен печат

Општина Кисела Вода ќе набави минибус за превоз на деца

Слободен печат

Николовски: Чулев се справува најдобро можно, СДСМ очекуваше да тепа луѓе

Слободен печат

Нов закон во Кина: Прво „оладување на чувствата“па потоа развод

Слободен печат

Десетгодишно девојче чие дело инспирира: Челси им подари 1.500 пакетчиња на децата без родители (ВИДЕО)

Австријците од средината на јуни нема да носат заштитни маски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вашингтон и северна Вирџинија започнаа со првата фаза од отварањето на бизнисите

МИА Агенција

Д-р Пановски: Со внуците на дистанца, во парк, не да се собираат и заседнуваат

Слободен печат

Почина најстариот човек на светот: Ги преживеа двете светски војни, шпанската треска и подемот и падот на Советскиот Сојуз

Слободен печат

Триесет отсто од средношколките не разговараат за сексуално-репродуктивниот период

Слободен печат

Џонсон и Трамп согласни: Планот на Пекинг ја загрозува автономијата на Хонгконг

Слободен печат

Тајван го поништи законот според кој за прељуба се одеше во затвор

Слободен печат