Се состана работната група во МВР со цел надминување на состојбата со пасошите, закажана уште една средба

Во врска со Oдлуката на Влада со која беше задолжено Министерството за внатрешни работи да формира работна група предводена од страна на министерот Наќе Чулев, што ќе даде предлог решение за надминување на состојбата со недостигот на обрасци за пасоши, од МВР известуваат дека во текот на денешниов ден работната група во рамки на МВР имала состанок , при што беа побарани дополнителни податоци од Одделот за управни работи со цел утврдување на фактичката сосотојба околу побарувањата на граѓаните за патни исправи за изминатиов период.

До крајот на денов закажана е уште една средба на работната група во МВР по што јавноста дополнително ќе биде информирана околу следните чекори во насока на решавање на настанатата состојба.

Врвот на МВР утринава решава како ќе се разделат последните 4.000 пасоши

Прочитајте и...  Мирко Петровски: Мицкоски дојде во теретаната за да си ја земе опремата

Прочитај повеќе

Опаѓа бројот на заразени од Ковид-19 во Германија

Слободен печат

Заболени тројца свештеници од Московската епархија

Слободен печат

Можно ново зајакување на мерките за превенција од ширење на Ковид-19

Слободен печат

Прв тигар во светот заразен со коронавирус

Слободен печат

Денес треба да пристигне нова група македонски државјани од Велика Британија

Слободен печат

Вчера потврдени 5 нови случаи на Ковид-19 во Косово, вкупно 145 заразени

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сончево време со температура до 17 степени

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат

Спасени 15 мигранти кои се обиделе да преминат од Франција во Велика Британија

Слободен печат

Епидемиологот Пашагиќ почина од последиците на коронавирусот

Слободен печат

Филипче: Ова се моите колеги кои неуморно работат на пунктовите за тестирање

Слободен печат

Премиерот Џонсон префрлен во болница

Слободен печат