Се слави во Чаир: Оро за време на полициски час? (ВИДЕО)

На социјалната мрежа Фејсбук се споделува видео за кое се тврди де е снимено денес во скопската населба Чаир, на кое се гледа лица како вртат оро среде улица. Нема дополнителна информација дали е снимено пред или за време на полицискиот час.

Слободен печат се обиде да добие информација од МВР, но оттаму потврдија дека нема стигнато пријава за настанот.

МВР презема мерки за санкционирање на сите лица кои не ги почитуваат одлуките на Владата. До овој момент за конкретниот настан нема пристигнато пријава. Доколку од страна на Секторот за внатрешни работи се утврди дека во конкретната снимка има елементи на прекршување на законот, кон конкретните лица ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Прочитајте и...  Шахпаска од Велес: На 15 јули одиме напред по патот на напредокот

Прочитај повеќе

Најмалку две жртви при уривање на зграда во Лагос

Слободен печат

Мандатот на Еулекс продолжен за една година

Слободен печат

Заев: Имаме земја призната од светот, ВМРО-ДПМНЕ може да учи од нас што е патриотизам

Слободен печат

Експлозија на бомба во Авганистан, загинаа шест цивили

Слободен печат

Касами од Тетово: Во наредните четири години ќе се доближиме до ЕУ

Слободен печат

Шахпаска од Велес: На 15 јули одиме напред по патот на напредокот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЗНМ, ССНМ и СЕММ ги осудуваат законите упатени кон новинарката Милевска

Слободен печат

Заврши протестот во Нови Сад, во Белград засега мирни демонстрации

Слободен печат

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Шекеринска: Идниот премиер ќе биде Заев кој има рекордна поддршка и кај Македонците и кај Албанците

Слободен печат

Мицкоски: Заев е кошмар за Македонците, но е најпосакуван сон за соседите (ВИДЕО)

Слободен печат

Извршени 16 несродни трансплантации, земјава на мапата на светски центри за лекување најтешки заболувања на крвта

Слободен печат