Се сеќавате на оваа буцкаста пејачка од македонската естрада? Таа ослабе и денес е „риба“ и пол (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Се сеќавате на оваа буцкаста пејачка од македонската естрада? Таа ослабе и денес е „риба“ и пол (ФОТО)

Таа на Фејсбук објави неколку фотки на кои може да се види дека е ослабена околу 20 килограми

Се сеќавате на полничката пејачка Наде Талевска која пред неколку години се повлече од македонската музичка сцена? Епа, таа Наде ослабе и изгледа подобро од било кога.

Солистката во Македоската опера и балет успеала да се „стопи“ благодарение на хроно диета која што за неа ја препишала докторка, а новата линија ја покажа на Фејсбук каде објави неколку фотки на кои може да се види дека е ослабена околу 20 килограми.

Инаку, Наде е мајка на три деца, а после неколкуте успешни синглови и видеа се повлече од светот на поп музиката и престана да снима соло песни.

Причина за тоа според нејзините кажувања беше поразителната сосотјба во која што се наоѓа домашната музичка сцена.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close