Се самоуби српската манекенка Бојана Шарац

Фото: Инстаграм

Како бомба одекна веста дека починала српската манекенка Бојана Шарац. Според неофицијалните информации, манекенката извршила самоубиство.

Ништо на нејзиниот профил на Инстаграм не навестувало за трагедијата, а последната фотографија ја објавила два дена претходно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by bole (@bolemene)


Во светот на модата нејзиното име е добро познато. Успешно се занимавала со манекенството во Србија и странство, додека јавноста ја забележа во спотот на Реља Поповиќ за песната „Марија“.

По повод трагичната веста, се огласи и нејзиниот татко Младен кој на својот фејсбук-профил напиша:

„Ќерка ми ја нема. Господ ми ја зеде на 28 години!“, напиша тој.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by bole (@bolemene)


Пријателите, сè уште во шок, во коментарите се збогуваат со убавата Бојана. „Патувај со ангелите, ангелу“, „На сите ќе им недостигаш“… Краткото и болно прашање „зошто? објавено е безброј пати. Нема одговор…

Бојана студирала психологија, а во светот на модата била позната по својата умешност за трансформирање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by bole (@bolemene)

Видео на денот