Се преправал дека е мртов од коронавирус: Пијан градоначалник легна во ковчег за да се спаси

Пиел со пријателите за време на полициски час, полицијата дојде да го уапси.

Градоначалник на едно градче во Перу е фатен како го крши карантинот пијанчејќи се со пријателите па се обидел да се извлече така што легнал во ковчег и се правел дека е мртов.

Полицијата го сними градоначалникот Хаиме Роланд Урбинa Торес како лежи во отворен ковчег со маска на лице кога дошле да го уапсат во понеделникот вечерта.

Откриле дека градоначалникот на градот Тантара на југот на земјата го прекршил полицискиот час, како и законот за социјална дистанца, за да пие со пријателите и го затекнале во пијана состојба, но не им било јасно каде тоа со пријателите се опивале кога при рака им се нашол мртовечки ковчег.

Освен градоначалникот што бил во ковчег, до него имало и уште еден од пријателите, додека другите се скриле во фиоки во просторијата.

Прочитајте и...  Вучиќ го осуди нападот врз Трифуновиќ

Во Перу од коронавирус досега починаа над 3.000 лица..

 

Прочитај повеќе

Деспотовски: Зголемениот број на заразени се должи на неодговорното однесување на поединци

Слободен печат

Во Италија опаѓа бројот на починати: Денеска 60 жртви од коронавирусот

Слободен печат

СЗО се надева дека ќе ја продолжи соработката со САД

Слободен печат

Куомо: Масовните собири може да ја загрозат борбата против коронавирусот

Слободен печат

Братот на Џорџ Флојд го осуди насилството, бара мир

МИА Агенција

Опаѓа бројот на пациенти кои се на интензивна нега во Франција

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Николовски: Со сопругата сме негативни на ковид-19, давам огромна поддршка за партиските другари

Слободен печат

Последни подготовки на француските угостители пред утрешното повторно отворање на локалите

МИА Агенција

„Од Белград до Софија за 3 часа“ – Вучиќ и Борисов во обиколка на новиот автопат

Слободен печат

Коста Петров: Иако звучи како клише, здравјето е најважно

Слободен печат

Трудо со поддршка на демонстрациите против расизмот и дискриминацијата

Слободен печат

ФБИ ќе и помага на локалната полиција во Вашингтон за време на протестите

Слободен печат