СЕ ПРАВИ НАВЕЧЕР, СЕ ЈАДЕ НАУТРО: Неверојатен здрав појадок кој го топи салото

Кога ќе воспоставите навика за здрав појадок, тогаш со сигурност ќе знаете дека слабеењето и здравјето ќе ви бидат загарантирани.

Овој појадок е полн со витамини и минерали, кои освен што се добри за здравјето, го подобруваат и изгледот на косата, ноктите и кожата.

Рецептот е евтин и едноставен:

300 мл кефир
2 лажици овесни снегулки
Една лажичка мелено ленено семе
Една лажичка какао
7 суви сливи

Подготовка:

Подготовката на овој здрав појадок почнете ја така што ќе ги прелиете сливите со 100 мл врела вода и ќе оставите да отстојат 10 минути.

Во посебен сад измешајте ги другите состојки, додадете го кефирот, а од сливите направете пире. Откако ќе се излади, измешајте го и пирето од сливи и смесата чувајте ја во фрижидер до следното утро.

Прочитајте и...  Хајли Бибер не успеа да се избори со ветрот – Фановите видоа нешто повеќе!

Изедете ја кашата за појадок. Резултатите ќе бидат видливи уште по првата недела од консумирањето.

Дознајте и како се прави пијалак против несоница.

Прочитај повеќе

Меколи Калкин доби голема улога, еве каде ќе го гледаме (ВИДЕО)

Слободен печат

„Медена земја“ во „Еден на Еден“: Жителите на Бекирлија нè маваа со камења, не ни даваа да пиеме од нивната чешма! (ВИДЕО)

Слободен печат

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и вулгарно (ФОТО)

Слободен печат

Мерил Стрип стана жешка црвенокоса – Кој би рекол дека има 70 години? (ФОТО)

Слободен печат

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Слободен печат

Кејт Мидлтон облече патики од 2.000 денари и за само еден час овој модел целосно се распродаде

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Слободен печат

Ниту Канада не ги сака Меган и Хари – Полека сите врати им се затвараат!

Слободен печат

Златна Бубамара 2020, на сцената и пред сцената: Сашко Коцев го „избриша“ подот со РЕКЕТ! (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Вечерва „Баклава“ го промовира новиот албум: Гости ќе бидат Дарко Рундек и „Суперхикс“

Слободен печат

Хрватски научник пресмета колкави се шансите да починете од коронавирус

Слободен печат

Русковска се изнасмеа на „Златна Бубамара“- На менито на Сашко Коцев и аферата „Рекет“ (ФОТО)

Слободен печат