Се појавија лажни гласини дека кралицата Елизабета умрела

Неодамна на социјалните мрежи се проширија гласини дека кралицата Елизабета Втора (93) починала. Корисник на Твитер објавил пораки од Ватсап групата, пишува Мирор.

„Кралицата почина утрово. Имаше срцев удар“, пишува во пораките што ги напишал непознат испраќач.

Наводно ги добил од член на обезбедувањето на кралското семејство, а се зборувало и како ќе се објави нејзината смрт.

Кралското семејство како и обично не се огласува во врска со гласините, а стручњаците за кралското семејство рекле дека Елизабета Втора е во добра состојба и дека се подготвува за неделата преполна со обврски.

Кралицата Елизабета последен пат во јавност е видена минатата недела, кога службено го отворила „The Royal Philatelic Society“ во Лондон, а потоа јавно се огласи на Инстаграм по повод терористичкоот напад на Лондонскиот мост.

Прочитајте и...  Практично, а совршено чисти: Направете ваша „тоалет бомба" од состојки кои СИГУРНО ги имате во кујната! (ВИДЕО)

Утре би требала да биде на прославата на 70-годишнината од НАТО сојузот.

Прочитај повеќе

Тања Савиќ го пријавила сопругот за киднапирање на децата: Му се закануваат 30 години затвор!

Слободен печат

Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Слободен печат

На српската водителка бубачка ѝ шета по вратот во емисија во живо, а таа мртва ладна

Слободен печат

13 вредни совети од доктор Фаучи како да ја избегнете заразата со ковид-19

Слободен печат

Хороскоп за 11 август: Очекувајте нагло зголемување на вашата популарност

Слободен печат

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Слободен печат

Упадна на венчавката и му довикуваше на младоженецот: „Носам твое дете“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Слободен печат

Кај нас го правеа хомосексуалец, а само да ја видите неговата сопруга: Се сеќавате на Сакис Рувас!(ФОТО)

Васко Спасоски

Една од најубавите жени во светот во шестата деценија позираше прекриена само со пешкир: Ниту фризура, ниту грам шминка а изгледа како авион (ФОТО)

Слободен печат