Се појави видео од тепачката на Нејмар со старлетата

Бразилецот Нејмар дефинитивно има сезона за заборав, а на крај може да заврши и зад решетки. Тој е обвинет од страна на старлетата Најила Триндаде Мендес де Соуза дека ја силувал во хотел во Париз, и веќе е испрашуван од бразилската полиција. Тој потоа во своја одбрана на социјалните мрежи го  објави разговорот со Најила и притоа ги прикажа нејзините разголени фотографии. Поради тоа, Нејмар се соочува со петгодишна затворска казна.

Проблемите за Нејмар се зголемија откако, исто така на социјалните мрежи се појави видео од вербалната расправија која потоа прерасна во физичка пресметка помеѓу Нејмар и старлетата.

Прочитајте и...  Институтот „Роберт Кох" предупредува: Смртноста во Германија ќе расте

Двојката прво пријателски разговараше, но одеднаш дојде до вербална, а потоа и физичка пресметка. Најила му удри шлаканица, а тој ѝ зборуваше да не го удира и се обиде да ја оттурне со нозете. Откако се вжешти состојбата, старлетата му се закани на фудбалерот со зборовите „Ќе те удрам. Знаеш зашто? Вчера ме удри и ме остави сама тука“.

Прочитај повеќе

ИНТЕРВЈУ Петар Гошев: Коронавирусoт ќе помине, моралната чума потешко

Слободен печат

Бартомеу: Барса нема да банкротира во јуни!

Слободен печат

Совети за работа од дома додека сте во изолација (ВИДЕО)

Слободен печат

Кога има волја, има и начин: Тренирање кошарка во својата соба! (ВИДЕО)

Слободен печат

Разговор со Милиќ Лила, активистка за правата на трансродовите лица и сексуалните работници (ВИДЕО)

Валентина Т.

Голем гест: Компани ќе им исплати на соиграчите во Андерлехт!?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

И покрај препораките на СЗО: БиХ ќе ги казнува луѓето кои не носат маска

Слободен печат

Снимка од болница која ги крена Американците на нозе: Дали медиумите намерно ги манипулираат?

Слободен печат

Европските држави кои имаат најдобри здравствени системи не се во состојба да се носат со пандемијата

Дејан Андоновиќ

Македонскот шампион немаше среќа на подготовките: Дарио Ивановски од Кенија во изолација

Благоја Георгиевски

„Дрим-тимот“ на Анчелоти, без Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

За време на полициски час, ограбен екс играч на Партизан! (ВИДЕО)

Слободен печат