Се подобрува здравствената состојба на Михајловиќ – Слободен печат
СпортФудбал

Се подобрува здравствената состојба на Михајловиќ

Српскиот стратег Михајловиќ (50) на 28 август ја заврши првата фаза на лекувањето од леукемијата...

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ го започнува и вториот круг од хемотерапијата, а како што информираат од болницата, неговата здравствена состојба е многу добра, пренесуваат италијанските медиуми.

– Клиничката состојба на пациентот е многу добра. Направените тестови пред да биде пуштен покажаа задоволувачки резулат од првиот циклус на хемотерапијата – се вели во соопштението на болницата.

Српскиот стратег Михајловиќ (50) на 28 август ја заврши првата фаза на лекувањето од леукемијата и на клупата на италијанскиот тим се појави на дуелите од Серија А против Верона и СПАЛ.

Миха во претстојното коло од најсилното италијанско фудбалско првенство нема да ја предводи екипата на гостувањето кај Бреша.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close