Се плашам каква ќе се разбудам: Јелена Розга проговори за љубовта и за здравствениот проблем

Фото: Инстаграм

Хрватската пејачка Јелена Розга (45) се појави на престижниот фестивал MAC во Белград, каде дојде во црн фустан со шлиц и отворен грб. Јелена подоцна им откри на новинарите дека нашла нова љубов, а проговори и за својот здравствен проблем.

„Јас сум супер среќна, сѐ некако убаво се намести“, рекла Јелена, на што новинарот ја прашал дали зборува за нова љубов.

„Па, тоа ти го кажувам цело време“, му одговорила пејачката. Јелена притоа рекла и дека има сѐ што ѝ е потребно на една жена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by eNVy room (@envyroom)


Јелена проговорила и за својата здравствена состојба.

„Се одморив. Малку се одморив, но се плашев затоа што тироидната жлезда не ми е нешто најдобра последните неколку дена, па секогаш се плашам каква ќе се разбудам. Веројатно знаете кои се проблемите кога имате Хашимото, кога наодите не се најдобри, знам да се разбудам многу отечена. Немам тироидна жлезда, имам хашимотов тироидитис што ми ја ‘изеде’ тироидната жлезда. Со ова се борам долго време, околу 14-15 години. Мора да се борите, не треба да се откажувате. Навикната сум да имам периоди кога не сум најдобро. Не сум расположена, многу спијам, ме болат мускулите“, рекла хрватската поп ѕвезда.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial)


Инаку, Јелена Розга и пејачот Саша Матиќ освоија награда за најдобра соработка на наградите во Белград.

ВИДЕО | Каролина Гочева со совршен настап на годинашните „MAC“ награди

Тешки денови за хрватската пејачка: На Јелена Розга ѝ дијагностицирале нарушување на срцето

 

 

 

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот