Се омажи една од најубавите спортистки - Ива Стојковска, премиерот Зоран Заев беше гостин (ФОТО) - Слободен печат

Се омажи една од најубавите спортистки – Ива Стојковска, премиерот Зоран Заев беше гостин (ФОТО)

Викендот што помина се омажи една од најубавите поранешни ракометарки – Ива Стојковска. Нејзиниот избраник е струмичанецот Даниел Пројковски со кого беше неколку години во љубовна врска.

(Фото: Фејсбук)

Свадбената прослава се одржала во еден познат скопски ресторан, а на неа присуствувале нивните најблиски пријатели, роднини, а меѓу гостите бил и премиерот Зоран Заев.

Инаку Ива пред неколку години ги бранеше и боите на репрезентативниот дрес, беше дел од ЖРК Вардар, а и покрај многуте понуди од странски клубови, таа реши да се повлече од овој спорт.

Прочитај повеќе

Треба ли да ве загрижуваат еротските сонови со вашиот шеф?

Слободен печат

Исцрпен и „страшен“ за гледање: Новата фотка од Џастин Бибер пред болница е тажна! (ФОТО)

Слободен печат

Актерката Ванеса ја покажа новата тетоважа: Таа е на непријатно место, но дали ја разбирате пораката? (ФОТО)

Слободен печат

Сите полудеа по овој тренд! (ФОТО)

Слободен печат

Ким Кардашијан во панталони кои жените со облини не би се осудиле да ги облечат! (ФОТО)

Слободен печат

Турскиот пејач призна дека е во врска со сопругата на Аца Лукас: Не ме интересира нејзиното минато! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

1 × 5 =

Прочитај повеќе

Девојката на Игор Карачиќ слави во Стокхолм: Македонката Душица објави селфи за финале! (ФОТО)

Слободен печат

Рафа Надал ја удри силно со топче во глава, но неговата постапка ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Слободен печат

Овие 3 хороскопски знаци се најдобри татковци!

Слободен печат

„Врба“ на фестивалска турнеја во Европа и САД (ФОТО)

Слободен печат

Селена Гомез во хипнотизирачки панталони! (ФОТО)

Слободен печат

Вие добро го познавате: Данијела Мартиновиќ му откри на Жаре со кого се бакнала за првпат (ВИДЕО)

Слободен печат