Се огласи Сораја по нејзиното апсење: Се е во ред, не претерувајте! (ФОТО)

Црногоската старлета Сораја Вучелиќ – Масони (34) вчера беше уапсена во Жаљак во Црна Гора, поради тоа што не постапувала според здравствените прописи на таа земја.

Старлетата не е единствена која била уапсена, туку и М.М. (33) од Подгорица. Девојките биле одведени во државниот суд во Основото државно обвинителство во Плјевима.

 

View this post on Instagram

 

Wild wife 🥰

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

Меѓутоа, сега старлетата се огласи сама…

Таа кажала дека главниот проблем била всушност нејзината пријателка.

– Не сум уапсена, туку заедно со пријателката сме приведени на разговор. Се возевме со нејзиниот автомобил за кој таа немаше документи во себе, а исто ѝ ја заборавила возачката дозвола. Најголем проблем беше што автомобилот беше регистриран со италијански регистарски таблички, но сега се е решено. Нема потреба да се претерува – рекла Сораја за српските медиуми.

Прочитајте и...  Џорџ Клуни со нов филм на „Netflix“: Покрај приватните предизвици „Тhe Midnight Sky“ е неговото големо враќање

Да потсетиме. Сораја Вучелиќ-Масони, 34-годишната старлета е уапсена во Црна Гора поради сомнение дека сторила казнено дело на непостапување според здравствените прописи за сузбивање на опасната болест, пренесуваат медиумите од регионот. Со неа била уапсена и нејзината придружничка, М.М од Подгорица.

– Постапувајќи според оперативни информации, полицијата изврши контрола на една викендица во која се затекнати две женски лица кои не поседувале дозволи за исклучок на забраната за меѓуградски сообраќај, односно пропусници – рекле од полицијата.

Освен што ја прекршиле таа мерка, ја прекршиле и мерката за забрана за собирање во објекти за оние кои не се членови на домаќинството.

Поврзани вести

Три хороскопски знаци студени како мраз: Ќе ви го скршат срцето без размислување

Слободен печат

Броиме калории: Дали ајварот ќе ве здебели?

Слободен Печат

Научник намерно се заразил со корона по вторпат: Ги проучил антителата, а заклучокот не е многу оптимистичен

Слободен печат

Како старата правосмукалка да ја претворите во нова: Потребен ви е само картонот од кујнските бришачи!

Слободен Печат

ВИДЕО: Општа тепачка на летот за Порторико: Жена предизвика тепачка поради кавга околу заштитните маски

Слободен печат

Никол Португалски провоцира: Дали пораките и фотографиите од нејзиниот Инстаграм се упатени кон Бред Пит?

Слободен Печат

Остави Коментар