Се огласи лидерот на Исламска Држава – НАЈБАРАНИОТ ТЕРОРИСТ во светот најави нови напади

Лидерот на таканаречената Исламска Држава, Абу Бакр ел Багдади наводно денеска во објавената аудио снимка предупредил дека во тек се секојдневни операции на терористичката организација.

Аудио пораката ја објавила медиумската мрежа на Исламска Држава „Ал Фуркан“, која тврди дека ја упатил лидерот на Исламска Држава, пренесува Ројтерс додавајќи дека, ако е тоа точно, тоа е негово прво обраќање од април оваа година.

„Секојдневни операции се во тек на различни фронтови“, предупредил наводно Ел Багдади и како пример навел неколку области, како Мали и Левантскиот залив.

Прочитајте и...  Со асистенција на МВР ќе се прават епидемиолошки анкети на семејството каде имаше починат со ковид-19 кој не беше погребан по протокол

Прочитај повеќе

Шекеринска: Избори на 5 јули

МИА Агенција

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги легитимираат гостите

МИА Агенција

Двајца починати и 62 новозаразени од ковид-19

МИА Агенција

Мухамед Зекири позитивен на Ковид-19

Слободен печат

Ангеловска: Ќе има измени во протоколите за кафулињата

Слободен печат

Бектеши: ДУИ останува на ставот дека е потребен консензус за датумот за избори

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонец од Белгија сведочи: Пред да се заразам мислев дека ковид-19 е само обичен грип

МИА Агенција

Идната недела треба да почне издавањето на картичките „Купувам домашно”

МИА Агенција

Папата ги повика светските лидери да даваат пари за истражување, а не за оружје

МИА Агенција

Ангеловска: Остварувањето на буџетските приходи е 12,7 милијарди денари

МИА Агенција

Спасовски: Изборите треба да се одржат на 5 јули

МИА Агенција

Рестриктивните мерки зависат најмногу од граѓаните, смета Спасовски

МИА Агенција