Се обесила кога видела што има во телефонот на нејзиното момче бизнисмен! (ФОТО)

Лидија Робертс (21) се чувствувала повредено, откако на 9 јуни 2017 година открила недозволена содржина на уредот кој припаѓал на бизнисменот и нејзино момче Адам Велс.

Парот поради таа причина почнал да се расправа и иако Велс се вратил во нивниот заеднички стан на ручек, расправијата продолжила и тој заминал на ноќна забава со своите пријатели и колеги.

Велс ја затекнал Лидија мртва кога се вратил следното утро во нивниот заеднички дом во Радклиф, Манчестер.

Facebook

Адам кој инаку бил директор на компанија, откако бил повикан пред суд бил и запишан во регистар како сексуален престапник на пет години поради недозволени фотографии.

Истрагата открила дека Лидија и претходно се обидела да се самоубие и ѝ биле препишани лекови за депресија.

Прочитајте и...  Појадок што го чува здравјето на црниот дроб

Таа и Велс биле во врска 2 години, но трагедијата се случила на 10 јуни 2017 година, откако ги открила снимките во неговиот телефон кога тој заминал на работа.

Facebook

Мајката на Лидија рекла дека таа живеела со Адам Велс и дека биле во врска две години од 2015 до 2017 година.

„На 9 јуни Лидија го пронајде другиот телефон на Адам и откри дека тој содржи неприкладни фотографии од мали девојчиња. Лидија се чувствувала повредено и била згрозена од тоа што го пронашла, уште повеќе од помислата дека Адам бил со нечиј внук или внука. Чувствувам дека тој ја натерал да ја донесе одлуката што ја донесе. Како семејство сме уништени од тага поради загубата на нашата прекрасна ќерка и поради тоа никогаш нема да му простиме. Според нашето мислење, сега ни остануваат уште неодговорени прашања и се надеваме дека еден ден ќе ја дознаеме вистината“, изјавила мајката на Лидија.

Прочитајте и...  Виц на денот: Македонецот што се оженил за Јапонка
Facebook

Прочитај повеќе

Памела Андерсон демантираше дека поранешниот сопруг ѝ ги платил долговите, но откри колку навистина ѝ дал!

Слободен печат

Појадок што го чува здравјето на црниот дроб

Слободен печат

Поранешниот спортист го промени полот и сега е една од најуспешните жени. Нејзиниот дом од 3,5 милиони изгледа како од бајка! (ФОТО)

Слободен печат

Хороскоп за 23 февруари недела – Близнаците ќе мора да научат да читаат меѓу редови, Водолиите ќе мора да слушаат туѓи совети

Слободен печат

Виц на денот: Македонецот што се оженил за Јапонка

Слободен печат

Тереза Кесовија се враќа на сцената: Ова едноставно не сакав да го пропуштам (АУДИО)

Слободен печат

Остави Коментар

2 × 4 =

Прочитај повеќе

Научниците донесуваат лоши вести: Ако сте имале повеќе од 10 сексуални партнери, можно е да заболите од рак

Слободен печат

Некои луѓе шират радост кај и да одат, додека другите шират само кога си одат: Животните мудрости на Оскар Вајлд!

Слободен печат

Тајната на Рудолф Нуреев: Невиност загубил со 25 години постара жена, а ја сакал балерината од Куба

Слободен печат

Тито, Хитлер, Фројд и Сталин: Во иста година живееле во ист град! (ФОТО)

Слободен печат

Кутија цигари дневно го старее мозокот за 11 дена

Слободен печат

Три хороскопски знаци кои ќе имаат пролет од соништата: Неверојатна енергија, силни емоции, деловни пресврти

Слободен печат