Се обесија близнаци кои учествуваа во познато „ријалити“: Во шумата било пронајдено и проштално писмо (ФОТО)

Близнаците биле пронајдени мртви на 28 декември во 2019 година во близина на Севенакс, а британските медиуми пренесуваат дека тие се договориле заедно да го извршат самоубиството.

Браќата близнаци, Били и Џо Смит (32) кои учествуваа во британското ријалити „My Big Fat Gipsy Wedding“, се обесиле во шума, а покрај нивните тела било пронајдено и проштална порака.

Близнаците биле пронајдени мртви на 28 декември во 2019 година во близина на Севенакс, а британските медиуми пренесуваат дека тие се договориле заедно да го извршат самоубиството.

Истрагата покажала дека еден од близнаците боледувал од рак, а тоа тешко го погодило неговиот брат. Меѓутоа, мистерија е зошто се одлучиле на самоубиство, кога на крајот од 2019 година Џо од докторите добил добри вести – а тоа дека е излечен.

Фото: Фејсбук

Во прошталната порака Џо и Бил напишале дека „животот сакале да го завршат како и што го започнале – заедно“.

Прочитајте и...  Солен пилинг за лице и тело кој ќе ви подари младешка и негувана кожа - Направете го сами!

Шоуто во кое учествуваа, е всушност приказна за британските роми и нивните обичаи кога станува збор за додворување и склопување на брак.

Џо позади себе ја остави сопругата Шармејн, а Били девојката Кристина.

 

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат