Се јави жената која го хранеше Роналдо: Тој беше најсрамежлив од сите деца - Слободен печат

Се јави жената која го хранеше Роналдо: Тој беше најсрамежлив од сите деца

Паула Лека е жената која Кристијано Роналдо во интервјуто за „Good Morning Britain“ бараше помош да ја пронајдат за да може да и се оддолжи бидејќи му даваше храна кога тој немаше пари. Паула Лека од почетокот од 2000 година работела во „Мекдоналдс“ ресторанот во Лисабон и на Роналдо и останатите деца кои немале пари им давала бесплатни сендвичи.

– Првата работа која ќе му ја кажам ќе биде благодарам, а потоа ќе разговараме и ќе се потсетиме на минатото – изјави Паула која откри дека токму Роналдо бил најсрамежлив од сите деца.

– Ќе се појавеа пред ресторанот и кога ќе останеа непродадени хамбургери, нашиот менаџер ни даваше дазвола да им ги поделиме на нив. Еден од тие деца беше и Кристијано Роналдо кој сигурно беше насрамежлив и најплашлив од сите деца кои доаѓаа речиси секоја вечер. Се уште се смеам поради тоа. Му кажав на синот за ова, а тој не му веруваше бидејќи му беше тешко да помисли дека неговата мајка му давала хамбургери на Роналдо. Мојот сопруг знаеше за ова бидејќи неколку пати доаѓаше да ме земе од работа и го гледаше Кристијано – открива Паула.

Прочитајте и...  Уште еден доказ дека Погба сака да го напушти Јунајтед!?

Кристијано Роналдо во интервјуто за „Good Morning Britain“ на познатиот новинар Пирс Морган му откри дека сака да им се оддолжи на девојките кои тогаш работеа во ресторанот „Мекдоналдс“, а Паула е само една од нив. Освен Паула, и Една, фудбалерот на Јувентус досега не успеал да пронајде уште една девојка.

„Една и уште две девојки беа неверојатни, ни даваа да јадеме бесплатни хамбургери. Разговарав со некои луѓе во Португалија за да ги пронајдам, бидејќи тој ресторан на „Мекдоналдс“ е затворен. Се надевам дека ова интервју ќе ми помогне да ги пронајдам. Би бил многу среќен бидејќи сакам да им се оддолжам и сакам да ги повикам во својот дом во Торино или Лисабон и да вечераат со мене. Сакам да ги пронајдам и да им дадам нешто за возврат бидеји никогаш нема да заборавам што направија за мене“, апелираше Роналдо пред неколку дена.

Прочитајте и...  Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Прочитај повеќе

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Остави Коментар

20 − седум =

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат