Се јави сопругата на Шумахер: Михаел направи се за мене

Сопругата на седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, Корина ретко се појавува во медиумите, а по несреќата од 2013 година во која Германецот доживеа страшна повреда поради која е во кома, воопшто и ја нема во јавноста.

Корина Шумахер одлучи по пауза од шест години конечно да проговори, таа зборуваше за ранчот со коњи кои се пасија на ќерката Џина. На ранчот има и коњ кој е од посебно значење за Корина бидејќи го доби како подарок од Михаел за 10. годишница од бракот.

View this post on Instagram

My little devil 😈 Love this mare.

A post shared by Gina Schumacher Offical (@gina_schumacher) on

– Михаел направи се за мене, не заборавив на кого треба да му се заблагодарам. Михаел постојано ми зборуваше: „Кога возиш автомобил можеш да го ставиш во гаража, но коњот мора постојано да го има твоето вниманието и љубов, дури и во недела“ – зборува Корина за љубовта кон коњите кои и помогнаа да ги преживува тешките моменти за семејството.

– Кога имав 30 години, многу сакав да имам свој коњ. Заедно со Михаел заминавме во Дубаи каде купивме еден арапски коњ. Тој има посебно значење за мене и Михаел – вели Корина Шумахер.

Таа во своја сопственост има дури 40-тина коњи на два ранча, во Швајцарија и во Тексас.

Корина веќе шест години се грижи за Михаел Шумахер кој по падот на скијање на Алпите, доживеа тешка повреда на главата и се наоѓа во кома. По неколку операции, Германецот беше ставен во индуцирана (вештачка) кома и се наоѓа во семејниот дом во близина на Женевското езеро.

Прочитајте и...  Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот

Прочитај повеќе

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат

Паника во Барселона, до крајот на сезоната без Меси?

Слободен печат

Екстра засилување за Металург, хрватското легендарно крило Хорват доаѓа во Автокоманда

Слободен печат

Го смени името и ги запали социјалните мрежи , од Мекдоналд стана Бургер кинг

Слободен печат

„Комити“ реагираат: Овие момци заслужија титула

Слободен печат

Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот

Слободен печат