Се јави и Меси: Лажни вести

Фудбалерот на Барселона ги негираше шпекулациите кои се појавија во последните 24 часа, а во кои токму Меси беше главната личност.

Аргентинските медиуми во последните неколку дена пренесуваа дека Лионел Меси ќе ја напушти Барселона и од наредната сезона ќе игра во Интер.

Исто така јавноста во текот на денот се занимаваше со излегувањето од затвор на Роналдињо и веднаш беше посочено дека токму Меси ја платил кауцијата во висина од 1.6 милиони евра.

Конечно ѕвездата на Барселона одлучи да излезе во јавност и само со една слика и два збора ги демантира сите написи.

Прочитајте и...  ФФМ одлучи: Првата лига да продолжи со плејоф и без испаѓање

Прочитај повеќе

Монтирано навивање на дербито Дортмунд-Баерн! (ВИДЕО)

Слободен печат

ФК Ренова: Што ќе се случи доколку има позитивен играч на Ковид-19?

Слободен печат

Денот кога Роналдо немаше решение за Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат

„Бип бип“: Фудбалскиот свет импресиониран од брзината на Дејвис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бундеслига: Баерн чекор поблиску до титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Стружани го дезинфицираат стадионот пред тренинзите и мечевите (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Величковски: Ни недостасува спортскиот тимски дух, комуникација и дружење

Слободен печат

Њукасл преговара со Барселона, но и со Гвардиола!

Слободен печат

Лео Меси како во најдобрите денови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Каков потег од Шкотска: Навивачите одлучуваат за иднината на фудбалерите!

Слободен печат

Роналдо има талент и за други спортови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Добри вести за Златан, повредата не е сериозна

Слободен печат