Се дрогирав со татко ми, но тој не се извлече од пеколот…

Актерката Џејми Ли Кертис (60) беше зависничка од алкохол, таблети и кокаин, но веќе 20 години е потполно „чиста“.

Во интервју таа открила дека во периодот кога користела наркотици дека се дрогирала заедно со нејзиниот татко, славниот актер Тони Кертис, кој исто така бил зависник.

– Тато имаше ист проблем и тоа го знаев, дури делевме иста дрога. Се сеќавам во периодот кога бев единственото дете кое разговараше со него, а имав шест браќа и сестра. Сега имам само пет бидејќи мојот брат Николас се предозира на 21 години со хероин – раскажа за магазинот „Variety“, а пренесува „People“.

Фото: Јутјуб

Актерката се дрогирала долг период со својот татко со кокаин, а за разлика од ќерката, тој не успеа да се извлече од пеколот.

– На крајот беше „чист“ само кратко и беше на одвикнување од прилика три години. Меѓутоа, тоа не траеше долго – изјавила Џејми, чиј татко почина во 2010 година во 86 година од својот живот.

 

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат