Се бори за живот: Ѕвездата од познатата серија е на респиратор! (ФОТО)

Ѕвездата од серијата „Два ипол мажи“, актерката Кончата Ферел, позната по улогата на Берта, прертпела тежок срцев удар, после кој завршила на респиратор и се бори за живот.

Американскиот портал ТМЗ пренесува дека Кончата во болница завшрила во мај поради проблеми поврзани со инфекција со која се борела минатата година. Само неколку дена подоцна, таа доживела срцев удар.

Фото: Принтскрин

Четири недели го поминала на одделението за интезивна нега, по што била префрлена на одделението за долготрајно лекување. Таму моментално е приклучена на респиратор и се наоѓа во полусвесна состојба. Исто така не може ниту да комуницира – изјавил нејзиниот сопруг за американскиот таблоид.

Сопругот не може да ја посети поради ситуацијата со коронавирусот и вели дека информации дознава од медицинските сестри со кои е во постојан контакт.

Прочитајте и...  Крај по 16 години брак: Првата дама на модниот свет Ана Винтур е повторно сама!

Нејзиното закрепнување моментално е неизвесно.

Поврзани вести

Каков лажго сте вие? Хороскопот открива како лаже секој хороскопски знак!

Слободен печат

ФОТО: Деми Ловато „воспоставила“ контакт со вонземјани

Слободен Печат

ФОТО: Брук Шилдс – Храброст е на 55 години да го покажете своето тело

Слободен печат

Најстрашниот хорор на сите времиња: Ова е филмот кој најмногу го крева пулсот кај гледачите

Слободен печат

ФОТО: Мелани Грифит (63) ги воодушеви своите обожаватели позирајќи во розова долна облека

Слободен Печат

Некогаш ги масираше стапалата на славната богаташка, а денес е една од највлијателните жени во светот и заработува милиони

Слободен печат

Остави Коментар