6 C
Скопје

СДСМ: Зад бојкотот и саботажата на пописот стои Груевски, Мицкоски е само извршител

Ставовите на Никола Груевски потврдуваат дека зад бојкотот и саботажата на пописот стои тој Груевски додека Христијан Мицкоски е само негов извршител, обвинуваат од СДСМ.

– Уште еднаш се покажа дека ВМРО-ДПМНЕ е раководена од Будимпешта, а Мицкоски е само чувар на фотелјата во белиот дворец. ВМРО-ДПМНЕ со Груевски и Мицкоски сè уште е во режимската матрица, сè уште работи против интересите на граѓаните и на државата, се вели во дописот на владеачката партија.

Прочитајте и...  Италија ги одложува локалните и регионални избори: Драстично е зголемен бројот на новозаболени од ковид- 19

Поврзани вести

САД: Русија ги блокира напорите Сирија да одговара поради употреба на хемиско оружје

Слободен печат

Ќучук: Комисијата за надворешни работи на ЕП го усвои Извештајот за напредокот на Северна Македонија на патот кон ЕУ

Слободен печат

Османи им се заблагодари на гласачите: Историската победа им припаѓа на граѓаните на Косово

Илинка Иљоска

Бурна ноќ за полицијата и инспекторите: Испразнета салата „Јане Сандански“ – 150 навивачи од трибините испратени дома

Мирослава Бурнс

Стефоска: Охрид треба да биде стратешка цел и грижа на сите

Слободен печат

Започна евакуацијата на жителите: Нов силен земјотрес со јачина од 8,0 степени близу Нов Зеланд

Слободен печат

Остави Коментар