СДСМ за нападот врз Палевски: Недозволиво е какво било насилство врз кој било поединец

СДСМ остро го осудува физичкиот напад врз Љупчо Палевски од движењето Трета.

-Во модерно, демократско општество, недозволиво е какво било насилство врз кој било поединец. Очекуваме надлежните институции брзо да го расветлат случајот, да ги пронајдат сторителите и тие да бидат соодветно санкционирани. Времето на неказнивост на насилството одамна заврши, сега е време на одговорност и секој што сторил насилство ќе се соочи со законите и правдата- наведуваат во соопштение од владејачката партија СДСМ.

Претепан активистот Љyпчo Пaлeвcки, лекарите се борат за неговиот живот

Прочитајте и...  ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Оливер Спасовски

Поврзани вести

Возеле без регистрација и без возачка дозвола, МВР изрече 113 мерки во Центар

Слободен печат

СДСМ: Нашите политики обезбедија стабилна иднина со загарантиран и признаен идентитет и јазик

Слободен печат

„Њујорк Тајмс”: Израел стои зад убиството на архитектот на иранската нукеларна програма

МИА

Совет на амбасадори: Историските настани не треба и не може да се прекројуваат

МИА

СЗО: Потребна е барем 60-отстотна имунизација на населението за блокирање на Ковид-19

Слободен печат

Македонскиот јазик и идентитет се неспорни, можен патоказ кон Договорот со Бугарија, но не како дел од преговарачката рамка

МИА

Остави Коментар

MacedonianAlbanian