СДСМ: Уште една исчадена петарда во рацете на ВМРО-ДПМНЕ и Јанушев - Слободен печат

СДСМ: Уште една исчадена петарда во рацете на ВМРО-ДПМНЕ и Јанушев

Без понуда, без програма на помалку од 100 дена пред избори, ВМРО-ДПМНЕ целосно потона во матрицата на лажни вести, измислици и конструирани случаи, велат од Центарот за комуникации со јавноста на СДСМ за прес-конференцијата на генералниот секретар на опозицијата Игор Јанушев.

„Таква беше и денешната прес-конференција на нивниот генерален секретар Игор Јанушев. Од помпезно најавуваниот скандал со Законот за опојни дроги, останаа само лаги, измислици и „рекла-казала” разговори. Уште една исчадена петарда во рацете на ВМРО-ДПМНЕ и Јанушев“, велат од СДСМ.

Додаваат дека е очигледна е безидејноста во белиот дворец што ВМРО-ДПМНЕ секојдневно мора да измислува и конструира непостоечки случаи.

„Залудни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски преку измислици да добијат сите политички поне. Ништо не го менува фактот дека опозициската партија нема програма, нема идеја и не нуди ништо што е во интерес на граѓаните. Единствено што нуди се лажни вести, озборувања, одбрана на криминалот и обнова на режимот“, констатираат од владеачката партија.

Прочитајте и...  Хакери ја нападнаа хрватската нафтена компанија „ИНА“

– Затоа се во опозиција. Затоа ги загубија последните локални и претседателски избори и затоа ќе ги загубат и предвремените парламентарни избори. На 12 април граѓаните ќе ги поразат политиките на лажни вести на ВМРО-ДПМНЕ и ќе порачаат режим – никогаш повеќе! – завршуваат СДСМ.

Прочитај повеќе

Бабовски: Исплатени субвенциите за одгледувачите на говеда

Слободен печат

Делчев: Во полицијата веќе не знаеме кои решенија како завршиле и до каде имаат дојдено

Слободен печат

Грчката полиција ја истражува смртта на бебе од Сирија со знаци на сексуална злоупотреба

МИА Агенција

Македонската државјанка која беше во карантин во Франција не е заразена од коронавирус

Слободен печат

Корзото во Ѓорче Петров ќе биде готово во март

Слободен печат

Ќерката на Македонецот кој си ја уби сопругата во Австралија продолжува да го поддржува својот татко

Слободен печат

Остави Коментар

15 − 15 =

Прочитај повеќе

Француските медиуми ги оценуваат предвремените парламентарни избори како голем тест за проевропската политика на Заев

Слободен печат

Парламентарните избори низ историјата: Бојкоти, нерегуларности, убиства, напади (ИНФОГРАФИК)

Ана Анастасовска

Репортери без граници со петиција го поддржуваат Асанж

МИА Агенција

Што поседуваат албанските политичари: Ахмети има куќа во Зајас, а Села шума од 15.000 квадратни метри

Слободен печат

Ди Мајо: Иднината на Западен Балкан е во Европската Унија

Слободен печат

Бурата Денис ги погоди нордискиот и балтичкиот регион

МИА Агенција