1 C
Скопје

СДСМ: Сè што е назадно и уништувачки е белег на Мицкоски

Кулминира нервозата во ВМРО-ДПМНЕ откако јавноста дозна дека Мицкоски одработува за странски структури и интереси, велат од власта.

-Самопрогласениот хистеричен Мицкоски е опасност за државата и граѓаните. Постојано кочи и блокира, ја кочи борбата со коронавирусот, ја блокира работата на Собранието, го кочеше напредокот кон НАТО, борбата против криминалот и корупцијата. Сè што е назадно и уништувачки е белег на Мицкоски- велат оттаму.

Колку и да е хистеричен Мицкоски, потенцираат оттаму, не може да ги блокира реформите и европскиот пат на земјата.

Прочитајте и...  Курти со забрана за учество на парламентарните избори во Косово

Поврзани вести

ВИДЕО I Ооо Пјетер! Спасувачите извлекоа старец затрупан под 4 метри снег

Илинка Иљоска

Повторно отворена „Јавна соба“ – групата на која се споделуваа експлицитни фотографии

Слободен печат

ВИДЕО: Експлозијата го тресе Ријад само неколку дена по друг обид за напад

Слободен печат

Општина Карпош: Направените штети многу тешко се санираат дури и по законски пат

Анета Стојковска

ВИДЕО: Во исчекување на вакцините против ковид-19, земјите од Западен Балкан го губат трпението

Илинка Иљоска

Бајден се слушна и со Столтенберг: САД остануваат посветени на колективна одбрана и на зајакнување на трансатлантската безбедност

Слободен печат

Остави Коментар