СДСМ: Протестите на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спасат од одговорност криминалците од нивните редови

Вечерва јавноста виде уште едно фијаско од очајното ВМРО-ДПМНЕ предводено од губитникот Христијан Мицкоски, велат од владејачката партија СДСМ.

-Таканаречените протести наменети единствено за спас на двоецот Груевски – Мицкоски на кормилото на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спасат од одговорност криминалците во редовите на опозициската партија. Времето на селективна правда одамна помина, сега е време на одговорност за сите кои го прекршиле законот, вклучително и на оние од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и соработниците на Груевски- стои во соопштението на СДСМ.

Колкаво е лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ кон правдата, велат оттаму, доволно зборува што денешните протести ги предводеше и се обрати лице осудено за насилство и кое билo дел од судски процеси.

Прочитајте и...  Србија: Рекорден број на смртни случаи во последните 24 часа од ковид-19

Нема поголемо лицемерие кон граѓаните, велат од СДСМ, од тоа за правда да зборува осудено лице. Затоа Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се таму каде што се и затоа уште долго ќе останат таму.

Галерија+Видео: Скопје закочено од протестот на ВМРО-ДПМНЕ

 

Поврзани вести

17 пациенти починаа во скопските болници, најмладиот има 31 година

Михаило Донев

Деспотовски најави влез на нови компании во индустриските зони и зголемување на платите во ТИРЗ

Слободен печат

Груби: Македонците треба да го поддржат Заев

Слободен печат

Откриени и мапирани нови археолошки локалитети и поединечни наоди на источниот брег од Охридското Езеро

Слободен печат

Нови 1022 позитивни случаи на ковид-19 во земјава, починати се 41 лице

Слободен печат

Хрватска: Уапсен сопственик на ноќен клуб поради ширење на ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian