2 C
Скопје

СДСМ: Мицковски е на браникот на криминалот

Христијан Мицкоски не само што прави компромиси, тој е единствениот на браникот на криминалот, како што и сам јавно призна.

Дека Мицкоски е на браникот на криминалот потврда е тоа што беше против Законот за јавно обвинителство, што се обидуваше да застане на патот на правдата безброј пати досега, но не успеа.

Мицкоски додека зборува за криминал токму денеска се одржува рочиште за предмет за незаконско финансирање на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ.

Одбрана на криминалот, лажни вести и деструкција се трите столба на дејствување на докажаниот губитник Мицкоски.

Ништо конструктивно, ништо полезно за државата и граѓаните не нудат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Напротив, работат против се што е во интерес на граѓаните и државата, работат против националните интереси.

Прочитајте и...  Брисел ја суспендира развојната помош за Мјанмар: ЕУ нема да финансира воени власти

Затоа ВМРО-ДПМНЕ во континуитет е поразувана од граѓаните, затоа ја нема поддршката од јавноста, а со вакво однесување уште долго ќе остане во опозиција.

Поврзани вести

Турција во февруарска офанзива против Даеш и ИСИС приведе 165 осомничени за тероризам

Слободен печат

Израел крои планови како да ги заштити од апсење офицерите од војната во 2014 година

Цунами од потресни снимки од ужасот во Нов Зеланд ги преплави социјалните мрежи

Слободен печат

Повторно ставена во функција модуларната болница во Клиничкиот центар

Слободен печат

Ужасен напад во Црна Гора: Насилници врежаа крст на градите на ЛГБТ лице и му ги повредија гениталиите

Слободен печат

Филипче: Во текот на овој месец ќе почне имунизацијата на населението

Слободен печат

Остави Коментар