СДСМ и БЕСА денеска ќе ја објават коалицијата за изборите

СДСМ и Движењето БЕСА денеска во 12 часот во Музејот на современа уметност ќе го официјализират предизборниот договор за заеднички насатап на парламентарните избори на 12 април, дознава весникот Коха од извори од двете парти.

Како што дознава Коха, двете парти се усогласија за програмските точки како и за позиците на пратеничките листи.

Според договереното во Изборната единица 6 носител на листата на коалицијата предводена од СДСМ ќе биде лидерот на БЕСА, Билал Касами. Исто Беса ќе има и победнички позици во изборните единици 1,2 и 5.

Прочитајте и...  Оневозможен поштенскиот сообраќај по копно

Прочитај повеќе

Светска банка помага за надминување на последиците од пандемијата

Слободен печат

И покрај коронавирусот расте бројот на резервации на крузерите за крстарење во 2021 година

Слободен печат

Над 6,6 милиони Американци во една недела останаа без работа – коронавирусот удри врз економијата

Слободен печат

Заев: Очекувам банките да ги намалат каматите на кредитите

Слободен печат

Во светот веќе има над еден милион заболени од коронавирусот

Слободен печат

Уапсени пет белграѓани, измамиле Европејци за над 60 милиони евра

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се затвори фабрика во Прилеп: Вработен бил во контакт со лице позитивно на коронавирус

Слободен печат

Намален бројот на примени пациенти на интензивна нега во Франција, за 24 часа 471 смртни случаи

Слободен печат

Ангеловска: Буџетот е крвотокот на државата кој го овозможува нејзиното функционирање

Слободен печат

Најнови податоци за состојбата со Ковид-19 во светот до 20 часот

МИА Агенција

Србија: Од сабота во 13 часот до понеделник во 05 забрана за движење во цела Србија

МИА Агенција

Заев: Подобро се справуваме од многу други поразвиени земји

Слободен печат