СЦ „Јане Сандански“ во изборот за најдобар ракометен храм во Европа!

Спортскиот центар „Јане Сандански“ – Скопје се најде во изборот на Европската ракометна федерација за најдобар ракометен храм во Европа.

ЕХФ направи избор од 11 ракометни сали ширум Европа кои конкурираат за најдобра на Стариот континент. Помеѓу нив се најде и арената каде настапува актуелниот европскиот шампионм, Вардар 1961.

Доколку сакате да гласате за СЦ „Јане Сандански“, тоа можете да го направите на следниот линк ТУКА

Македонците сакаат ракомет и тие ги бодрат нивните клубови до самиот крај. Арената во Битола и А1 Арена „Борис Трајковски“ во Скопје, домот на репрезентацијата и претходно на Металург, се традиционални тврдини, но со инвестицијата во салата на Вардар, „Јане Сандански“, атмосферата се искачи на нови височини.

Прочитајте и...  Ристоски на „Златна Војводинска ракавица“, а се подготвува и за ЕП во Будва!

Машкиот и женскиот тим на вардар имаат нов дом, а навивачите прават неверојатна атмосфера. „Нема да разберете ниту еден збор од тренерот“ е честата изјава од гостинските клубови – пишува ЕХФ за СЦ „Јане Сандански“.

Прочитај повеќе

Мурињо на пенали го елиминира „ученикот“ Лампард од Лига купот

Слободен печат

Динамо Киев, Олимпијакос и Ференцварош ќе играат во ЛШ

Слободен печат

Војдан Стојановски и Данкерк го доживеаја и вториот пораз во францускиот шампионат

Слободен печат

Ролан Гарос: Циципас со пресврт во второто коло

Слободен печат

Сопственикот на Далас, Кјубан го спаси од улица пропаднатиот НБА играч

Слободен печат

Металург ќе игра во ракометната Лига на Европа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дортмунд ги одби милионите од Јунајтед за Санчо

Слободен печат

Алкантара позитивен на коронавирус

Слободен печат

Тони Надал: За Федерер секогаш имавме план, против Новак не знавме што да очекуваме

Слободен печат

Иако загуби од Ѓоковиќ, Имер го има поенот на турнирот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар повторно не игра ЛШ, одложен натпреварот и против Пик Сегед

Слободен печат

КФСМ има резервен план доколку се појават проблеми со коронавирусот во мак баскетот

Зоран Спасоски