Марија Шерифовиќ: Јас ќе се соблечам, за да престанете да зборувате само за Карлеуша

492
Принтскрин

Пејачката Марија Шерифовиќ изрази желба да ја „спаси“ својата колешка од жирито од „Ѕвездите на Гранд“, бидејќи секс-скандалот не се смирува дури ни по три недели.

Таа имаше брилијантна идеја како да се дефокусира јавноста и да ја остави Јелена на мира:

„Мислам дека треба сите членови на жирито да се соблечеме голи за ова да запре. Престанете да пишувате за Јелена. Доста зборувате само за тоа“, вели Марија во интервју за „Еспресо“, кое во целост можете да го прочитате тука.