Кајли Џенер го прослави првиот роденден на Сторми со голема забава ФОТО

Како и сè друго што се случува во животот на ова семејство, така и роденденот на малата Сторми беше грандиозен и луксузен.

271
Принтскрин/Инстаграм

Бременоста на најмладата сестра на кланот Кардашијан-Џенер помина без големо медиумско внимание, но по раѓањето на малата Сторми, таа стана ѕвезда на профилот на Инстаграм на нејзината мајка.

„Сонував за оваа забава, ја нацртав на хартија, соба по соба и Мајнди Вајс (организатор на забави) ја направи мојата визија реалност. Забавата беше магична“, напиша Кајли во описот на албумот со фотографии од роденденот кој го објави на Инстаграм.

Како и сè друго што се случува во животот на ова семејство, така и роденденот на малата Сторми беше грандиозен и луксузен.

Принтскрин/Инстаграм
Принтскрин/Инстаграм