Џони Деп ја обвини Амбер дека намерно извршила нужда во брачниот кревет

Ќукната помошничка на завоената двојка изјавила дека го открила изметот на чаршафите откако Деп, по кавгата, излетал надвор од нивната куќа во Лос Анџелес.

685
Профимедиа

Холивудскиот актер Џони Деп (55) ја обвини својата бивша сопруга, актерката Амбер Херд (32), дека намерно извршила нужда во нивниот брачен кревет поради огорченост, бидејќи тој задоцнил два часа на нејзиниот 30. роденден. Меѓутоа, таа рекла дека за тоа е виновно нивното куче Бо и дека тоа било само мала шега, пренесува „Мирор“.

Ќукната помошничка на завоената двојка изјавила дека го открила изметот на чаршафите откако Деп, по кавгата, излетал надвор од нивната куќа во Лос Анџелес. Наводно, фотографските докази упатуваат дека Амбер тоа го направила, иако таа цврсто тврди дека е виновно нивното куче.

– Бо има сериозни проблеми со варењето – рекол пријател на Џони и Амбер, и додал дека тоа било невина работа која домашните миленици ја прават.
Еден месец по „валканиот инцидент“, според судските документи, Деп, во текот на кавгата со Амбер, го зел мобилниот телефон и силно го фрлил во нејзиниот образ и око. Полицијата тука не реагирала, бидејќи немала докази, иако Амбер покажала фотографија каде што јасно се гледаат модринките на лицето. Деп не сакал ништо да признае.

– Мобилниот не ја удрил госпоѓица Херд ниту во лицето, ниту на ниедно друго место – рекле неговите адвокати.

Полицајците тврдат дека пристигнале во нивната куќа 25 минути по наводниот напад и дека не виделе никаква штета, а актерката плачејќи рекла дека не е повредена и дека не и треба медицинска помош. Не виделе никакви повреди на нејзиното лице.

Нивните кучиња, Пистол и Бо, последен пат беа во медиумите во 2015 година кога актерката ги превезе со авион во Австралија без да ги стави во карантин. Инаку, Австралија има строги закони што се однесува до увозот на кучиња. Тие мора да бидат пријавени и да поминат 10 дена во карантин, а казните за власниците кои тоа нема да го направат можат да бидат дури и до 10 години затвор. Амбер го избегнала затворот откако признала дека ги фалсификувала документите при увозот на кучињата од марката териер.

Тој инцидент глабално се прошири по насловните на медиумите кога тогашниот министер за земјоделство и заменик премиер Барнаби Џојс (51) му се закани на Деп дека подобро е неговите кучиња итно да ги врати во Америка или тој ќе ги евтаназира, бидејќи не се пријавени на царинските службеници при доаѓањето.

Пистол и Бо биле забележани во јавноста дури кога го посетиле салонот за разубавување на кучињата, а потоа набрзо заминале од државата за да не истечат 72 часа кои ги добиле за да ја напуштат земјата.