Џон Траволта драстично го промени изгледот – ја фрли периката? ФОТО

Коментарите на Инстаграм се позитивни, и многумина Траволта сега го споредуваат со Брус Вилис.

3031
Профимедиа

Холивудскиот актер конечно покажа како изгледа без бујната коса која ја памтиме од „Треска на саботната вечер“ и „Брилијантин“.

Џон Траволта во 2019 година влегол со сосема поинаков изглед. Славниот актер на Инстаграм првпат ја покажал избричената глава.

„Се надевам дека сите се забавуваа за Нова година“, напишал Траволта покрај фотографијата на која позира со 18-годишната ќерка Ела Блу.

Коментарите на Инстаграм се позитивни, и многумина Траволта сега го споредуваат со Брус Вилис.

„Одлично изгледаш“, „Многу ми се допаѓа новит имиџ“, „Супер изгледаш ќелав“, му порачале обожавателите.

Фото: Принтскрин/Инстаграм