Саудискиот воен бенд се посрамоти при свирење на руската химна, погледнете ја реакцијата на Путин (ВИДЕО)

Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска беше пречекан во Ријад во рамките на официјалната посета на Саудиска Арабија, а кралот Салман бин Абделазиз, како подарок од рускиот претседател доби сокол од Камчатка.

Меѓутоа, на социјалните мрежи стана вистински хит начинот на кој саудискиот воен оркестар ја интерпретираше руската химна.

На една од снимките, било пуштено како химната треба да звучи, а потоа со ознака „Саудиски ремикс“, било пуштено како песната всушност била отсвирена.

Уште при првите тактови станало јасно дека овие две верзии немаат голема поврзаност една со друга.

Прочитајте и...  Бернардиќ поднесе оставка од лидерската позиција во СДП

Ова предизвика многу коментари на социјалните мрежи, меѓу кои можеше да се прочитаат и такви како: „Па, барем се обиделе“, како и „Можеле барем малку да повежбаат“.

Еден од коментарите меѓутоа повикува на тоа да се обрати внимание на реакцијата на Путин.

Иако се гледа како стои мирно и не сака да покаже дека се чувствува непријатно, неговиот израз на лицето беше инспирација за социјалните мрежи да „експлодираат“ од коментари.

„Која е оваа мелодија, ја имам слушнато некаде од порано“, „Се обидоа, но како и Русите, се борат до самиот крај“, гласеа само некои од коментарите во однос на реакцијата на рускиот претседател.

Прочитај повеќе

Карантин за луѓето кои во Црна Гора влегуваат од Србија

Слободен печат

Променливо облачно време со дожд, грмежи и силен ветер

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат

Руси и Саудијци на мета на првите самостојни британски санкции

Слободен печат

Заев му подари три знамиња на Мицкоски, од нашата држава, ЕУ и НАТО

Слободен печат

Полицајци даруваа крв, собрани 20 единици крв во Кавадарци

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Потенцијалниот лек за коронавирус влегува во трета фаза – ќе се тестира врз луѓе

Слободен печат

Палестинските власти се заблагодарија на сите противници на израелската анексија на Западниот Брег

Слободен печат

Николоски: Го прашувам Заев што бара Боро Марлборо секој викенд во Швајцарија со највисоки членови на неговото семејство?

Слободен печат

Супер дедо од Индија го победи коронавирусот на 104 години – пред 100 години ја преживеал шпанската треска

Слободен печат

Заев за прочистување на правосудството, Мицкоски за ветинг на политичарите

Слободен печат

Кенија: Демонстранти запалиле полициска станица заради убиство на продавач

Слободен печат