8 C
Скопје

Саудискиот воен бенд се посрамоти при свирење на руската химна, погледнете ја реакцијата на Путин (ВИДЕО)

Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска беше пречекан во Ријад во рамките на официјалната посета на Саудиска Арабија, а кралот Салман бин Абделазиз, како подарок од рускиот претседател доби сокол од Камчатка.

Меѓутоа, на социјалните мрежи стана вистински хит начинот на кој саудискиот воен оркестар ја интерпретираше руската химна.

На една од снимките, било пуштено како химната треба да звучи, а потоа со ознака „Саудиски ремикс“, било пуштено како песната всушност била отсвирена.

Уште при првите тактови станало јасно дека овие две верзии немаат голема поврзаност една со друга.

Прочитајте и...  Следниот месец започнува функционирањето на платниот промет во АД Пошта

Ова предизвика многу коментари на социјалните мрежи, меѓу кои можеше да се прочитаат и такви како: „Па, барем се обиделе“, како и „Можеле барем малку да повежбаат“.

Еден од коментарите меѓутоа повикува на тоа да се обрати внимание на реакцијата на Путин.

Иако се гледа како стои мирно и не сака да покаже дека се чувствува непријатно, неговиот израз на лицето беше инспирација за социјалните мрежи да „експлодираат“ од коментари.

„Која е оваа мелодија, ја имам слушнато некаде од порано“, „Се обидоа, но како и Русите, се борат до самиот крај“, гласеа само некои од коментарите во однос на реакцијата на рускиот претседател.

Поврзани вести

Вооружени лица киднапирале 317 ученички во Нигерија

Слободен печат

Кампања во Мексико: Сиромашните граѓани се приоритетни за вакцинација против ковид-19

Слободен печат

Филипче: Состојбата на доктор Јота е сериозна, но и стабилна во моментот

Слободен печат

Како пропадна криминалниот план на Дарко Елез и Веља Невоља да го формираат најопасниот клан во Србија

Слободен печат

Канада ја одобри вакцината на „АстраЗенека“

Слободен печат

Авганистанското МНР: Талибанците мора да ги исполнат своите обврски за странските трупи да се повлечат

Слободен печат

Остави Коментар