17 C
Скопје

Сашо Мијалков се појави во Обвинителството и го подигна решението за домашен притвор

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте:

– Бегството на поранешниот шеф на УБК ги посрамоти институциите – Знаеле дека Мијалков ќе бега, но го „изгубиле“ при следењето?

– Оливер Спасовски, министер за внатрешни работи – Не поднесувам оставка, ќе ја лоцирам одговорноста

– Случајот „Монструм“ доби епилог, револтот кај осудените расте – Три доживотни затворски казни за убиството кај Смилковско Езеро

– Министерството за здравство апелира на внимателност – Бремените жени смеат да се вакцинираат против ковид-19

– Попис – Бугарите можат да се попишат, но нема да добијат копија од листата

– Без упис во Регистарoт на вистински сопственици сметките ќе се блокираат

– Јулијана Ѓоргиевска, криминaлист, стјуардеса, едукатор, асистент… Во светот не е важно од каде доаѓате, туку што знаете

Прочитајте и...  Министерство за култура со реакција на пресот на АА/А: Културата обединува, а не пресметува

– Бранко Азески со критики и со предлози за туризмот – Патот од Охрид до Свети Наум не е допрен 50 години

– Доналд Трамп може да смета на својата база – Републиканците му се верни на својот претседател

– Дипломатија – САД ќе работат на стабилизација на Западен Балкан

– Во овој број не го пропуштајте и редовниот неделен прилог „Здравје“ на осум страници

 

Поврзани вести

Тони Поповски, првиот македонски министер за животна средина: Јас никогаш немаше да дозволам мали хидроцентрали во заштитени подрачја!

ФОТО: Почна протестот за случајот „Монструм“ – свирежи и извици ечат низ Чаир

Михаило Донев

Заев: Времето на неказнивост го оставаме во историјата

Слободен печат

Освоен е стан, за само 100 денари, на инстант лозот „Доме сладок доме“ на Државна лотарија

СП.

Кумановец веќе единаесет дена е исчезнат

Слободен печат

Изменет сообраќаен режим на повеќе автобуски линии во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар