Сашо Мијалков е позитивен на коронавирус

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков е позитивен на ковид-19, откако беше тестиран денеска, пренесува А1он.

Тој денеска требаше да присуствува на рочиштето за случајот „Таргет-тврдина“, кое беше преместено за петок, поради неговото отсуство.

Одложено судењето за „Таргет-Тврдина”, Мијалков има симптоми на коронавирус

Сопругата на Мијалков, примабалерината Александра Мијалкова од утринава е познато дека е позитивна на коронавирусот, а се чекаа резултатите на тестот на Сашо Мијалков, кој има висока температура и сува кашлица.

Александра Мијалкова е позитивна на коронавирус

Како што пренесува А1он, Мијалков и неговата сопруга наредните неколку дена ќе ги поминат во изолација.

Видео на денот