Сашо Мијалков е позитивен на коронавирус

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков е позитивен на ковид-19, откако беше тестиран денеска, пренесува А1он.

Тој денеска требаше да присуствува на рочиштето за случајот „Таргет-тврдина“, кое беше преместено за петок, поради неговото отсуство.

Одложено судењето за „Таргет-Тврдина”, Мијалков има симптоми на коронавирус

Сопругата на Мијалков, примабалерината Александра Мијалкова од утринава е познато дека е позитивна на коронавирусот, а се чекаа резултатите на тестот на Сашо Мијалков, кој има висока температура и сува кашлица.

Александра Мијалкова е позитивна на коронавирус

Како што пренесува А1он, Мијалков и неговата сопруга наредните неколку дена ќе ги поминат во изолација.

Прочитајте и...  ВО ЖИВО: Изјава на министерот за правда Бојан Маричиќ

Поврзани вести

Бајден потврди дека ќе ја номинира Јелен за министерка за финансии

И.И.

Утре сончево, но студено со минимални температури до -11 степени

Слободен печат

Џафери уценет: Или онлајн Собрание или координации без опозиција

Весна Тодоровска

Средба на претседателот Џафери со Рејчел Галовеј

Слободен печат

ЕУ во декември ќе одлучува за идните односи со Турција

И.И.

Работи што треба да ги знаат сите Македонци: Осум особини на македонскиот јазик што ги нема во бугарскиот јазик

Јазичарница

Остави Коментар

MacedonianAlbanian