Саша Поповиќ се пензионира! Колкава ќе биде неговата пензија?! (ФОТО)

Како што пишува српскиот портал „Курир“, Саша Поповиќ  од 1 ноември официјално е пензионер.

Директорот на „Гранд продукција“ во април наполни 65 години што значи дека по законот немал никави препреки да поднесе барање за пензија.

Одговорот од надлежните пристигнал пред неколку дена, а во него пишува дека Поповиќ ги исполнува сите услови за пензија.

 

View this post on Instagram

 

Gledajte @zvezdegranda na Prva tv, Obn i Kanal 5 subotom od 21h. #zvezdegranda

A post shared by Sasa Popovic 🌟 (@sasa_popovic_grand) on

Како што тврдат блиски пријатели на директорот, тој нема намера да се повлече и да оди во пензија.

– Не знаеме колку точно има стаж, претпоставуваме дека е повеќе од 35 години. Таа пензија во материјална смисла не му значи ништо бидејќи  финасиски е обезбеден“,  вели изворот.

Прочитајте и...  Ава Карабатиќ го објасни своето чудно однесување: 63% од луѓето кои се јавија на ескорт-огласот, се женети луѓе!

Не е познато колку Поповиќ ќе зема пензија, но се претпоставува дека ќе биде пристојна сума.

– По правилата и законите, оние кои работеле на директорски позиции, пензија примаат од 80 000 (41.900 денари) до преку 100 000 (52.400 денари) месечно, но јас не знам колку ќе изнесува пензијата на Поповиќ. Тоа зависи од неговиот работен стаж, како и на кој начин ги плаќал придонесите пред да го формира „Гранд“ , вели соговорникот.

 

 

Прочитај повеќе

Патуваме во Австрија – Погледнете ги сите убавини за само 3 минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Дали ќе ги препознаете овие актери на млади години? (ФОТО)

Слободен печат

21 милион прегледи: Хит снимка покажува како танцот се менуваше низ децениите (ВИДЕО)

Слободен печат

Симпатична фотографија од детството: Знаете ли која пејачка станува збор? (ФОТО)

Слободен печат

Хилари Даф го нападна папарацото кое ги фотографираше нејзините деца! (ВИДЕО)

Слободен печат

Со години ја изневеруваше со дадилката, а сега се сретнаа на исто место! За оваа фотка сите зборуваат! ( ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

19 + девет =

Прочитај повеќе

Приватна снимка на Цеца: Во кревет, без шминка, а еве кој лежи покрај неа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Утрово во Белград почина Ѓорѓи Желчески од дуетот Селимова – Желчески!

Слободен печат

Погледнете ја првата фотографија што Карлеуша ја сподели кога се приклучи на Инстаграм!

Слободен печат

Мина Костиќ за првата средба со Брена: Ме праша од каде сум и ми кажа да ѝ донесам 40.000 марки!

Слободен печат

Меланија Трамп ги изненади сите со невообичаениот моден избор! (ФОТО)

Слободен печат

Ава Карабатиќ го објасни своето чудно однесување: 63% од луѓето кои се јавија на ескорт-огласот, се женети луѓе!

Слободен печат