9.2 C
Скопје

Саша Ковачевиќ го затвора својот ресторан: Најмногу мислам на вработените!

Познатиот пејач Саша Ковачевиќ има свој ресторан во Белград, но како и многу угостители за време на пандемијата од коронавирусот, така и познатиот пејач беше принуден да го затвори својот локал.

Угостителството е една од гранките што претрпеа удар што се однесува до короната. За жал, тоа е вистина. Подобро е да се спасиме себеси, да ги спасиме луѓето и вработените кои работат во ресторанот и, на крајот, да се спасиме сите од некои маки и да не затворат кога ќе дојде време“, изјави Саша за емисијата „Шок ток“.

Instagram

„Единствено жалам за луѓето кои работат таму, што немаат никаков приход, извор на пари со кој би можеле да му помогнат на своето семејство, но јас велам, на сите нас ни е многу тешко. Од март немавме настапи и знам дека на луѓето им е многу тешко“, додал пејачот.

Ковачевиќ исто така изјави дека е голем оптимист и се надева дека од оваа ситуација ќе извлече добра лекција која ќе му помогне за понатака.

Прочитајте и...  Кефир - Го чисти организмот од штетни материи и го подобрува целокупното здравје

Оваа слика има празен alt атрибут; Името на датотеката е Capture-8.jpg

Поврзани вести

Која е тајната на највкусниот омлет?

Слободен печат

Гест кој ја потресе публиката: Оваа нумера славниот американски композитор ѝ ја посветил на Мира Фурлан

Слободен печат

Се плаќале милиони за промоција на цигари во филмови како „The Flintstones “ и „Rocky“

Слободен Печат

Бајага за песната која сите ја поврзуваат со Милена Радуловиќ: „Ја напишав пред една година, не сум пророк“

Слободен печат

Како да се ослободите од пајаците во домот?

Слободен печат

Тајните на преубавиот домашен леб

Анита Златкова

Остави Коментар