Сари е загрижен, за своето здравје

Јувентус одигра 1:1 во првиот натпревар од полуфиналето во Купот на Италија против Милан и тоа по контроверзно досудениот пенал за „старата дама“ во 90. минута.

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, кој се наоѓа под голем притисок поради слабите резултати не гледа причина за загртиженост и покрај тоа што неговиот тим одигра слаб натпревар.

– Бевме подобри во однос на натпреварот со Верона кога додавањата и организацијата на играта, но повторно нешто ни недостасуваше. Тоа е процес и продолжуваме да работиме на подобрување на сите аспекти од играта. Примаме голови кои не би смееле да би примиме, а исто беше и против Милан. Сепак, на крајот успеавме да дојдеме до позитивен резултат – изјави Сари.

Сари за кого италијанските медиуми шпекулираат дека деновите му се одбројани во Јувентус, даде интересен одговор на прашањето дали е загрижен за слабите игри во последните неколку недели.
– Загрижен? Не сум загрижен. Единствените мои грижи се поврзани со здравјето.

Прочитајте и...  Мурињо не се откажува од трофеите: Колку време им требаше на Клоп и Ливерпул?

Прочитај повеќе

Норвич испадна од Премиер лигата

Слободен печат

Јовановски останува претседател на ОФМ

Слободен печат

Бејл си игра мајтап со Реал, зема плата од 17 милиони евра за да спие на натпревар (ВИДЕО)

Слободен печат

Скандал во ПСЖ, Нејмар му ја украде свршеницата на соиграч

Слободен печат

Геј играч од Премиер лигата: Фудбалот сè уште не е подготвен за нас

Слободен печат

Паметен потег: Навивач на Јунајтед наследството од 55.000 фунти го вложил на титула на Ливерпул

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Коронавирусот се врати во Црвена звезда, позитивни дури шест фудбалери

Слободен печат

Јунајтед ги победи Сити и Челси, одличниот дефанзивец доаѓа на „Олд трафорд“?

Слободен печат

Англија завиена во црно: Почина легендарниот стопер, освојувач на СП

Слободен печат

Мурињо не се откажува од трофеите: Колку време им требаше на Клоп и Ливерпул?

Слободен печат

Белорусите имаат свој Меси, млад 18-годишен фудбалер ја посрами одбраната (ВИДЕО)

Слободен печат

Холандија во шок: Почина светска и европска шампионка во брзо лизгање

Слободен печат