Сара Ристовска кариерата ја продолжува во Русија

Македонската репрезентативка, Сара Ристовска е нова ракометарка на новофирмираниот руски тим ЦСКА Москва. Ристовска минатата сезона настапуваше за словенечкиот шампион Крим, но се одлучи за нов предизвик во кариерата.

Македонската репрезентативка ќе биде една од трите интернационалки во ЦСКА Москва, покрај Швеќанката Сабине Јакобсен и голманката пд Бразил, Чана Масон.

ЦСКА Москва во следната сезона ќе настапува само во рускиот шампионат и ќе се обиде да ја прекине доминацијата на Ростов Дон.

 

Прочитајте и...  Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Прочитај повеќе

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Слободен печат

НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Слободен печат

Иџе „брмчеше “ по скопските улици за лекарите, полицајците, пожарникарите… (ВИДЕО)

Слободен печат

Германските бараат фудбалска револуција, сакаат селари кап

Слободен печат

Размислуваше за пензија, а сега е пред трансфер во Манчестер јунајтед

Слободен печат

Изборите на ЕХФ не можат без ракометари на Вардар, Дибиров номиниран за тимот на сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На Дел Потро не може да крене глава од проблеми: Убавата Софија се раздели со Аргентинецот (ФОТО)

Слободен печат

Баркли открива: Играв пијан на НБА натпревар и не се сеќавам на резултатот

Слободен печат

Поранешен фудбалер на Рома почина од срцев удар

Слободен печат

Првиот македонски спортист кој беше позитивен на корона, експресно се излечи

Слободен печат

Тениски спектакл во Белград, Ѓоковиќ го најави доаѓањето и на Зверев

Слободен печат

Крај на кариерата на Ибрахимовиќ?

Слободен печат