-6 C
Скопје

Сара Џесика Паркер: Ликот на Кери Бредшо од „Сексот и градот“ ме уништи

Актерката Сара Џесика Паркер (55) не била премногу изненадена кога слушнала дека одреден процент од публиката, и покрај фактот дека серијата „Сексот и градот“ е одамна завршена, ја идентификуваат со ликот на Кери Бредшо.

 

Instagram

Ако има нешто што дефинитивно ја поврзува со тој лик, тоа е нејзината љубов кон модата, која актерката многу успешно од хоби ја претвори во втора работа што ѝ донесе дополнителна слава.

 

Instagram

Сара е сопственик на голем број продавници за чевли ширум Америка и е навистина посветена и постојано ја надгледува работата, така неодамна беше фотографираше пред една од нејзините продавници во Њујорк.

 

Instagram

Во оваа прилика, актерката откри дека постојаното носење на високи потпетици на снимањето на култната серија сериозно го нарушило нејзиното здравје.

Прочитајте и...  ФОТО: Ким Кардашијан ја опиша 2020 година со смешна фотографија од нејзината ќерка

 

Instagram

Лекарот ми рече дека моето стапало не функционира како што треба, и дека во тој предел коските ми се поместени. Тоа си го „дозволив“ со години носејќи високи потпетици на снимањето на серијата. Сега ќе морам да ги коригирам грешките со вежби“, изјавила Паркер.

Поврзани вести

Што треба да направите со искинати банкноти?

Слободен печат

На неговите шеги се смее цела Македонија: Дали го препознавате момчето од фотографијата?

СП.

ВИДЕО: Џорџ Клуни призна дека сам ја потстрижува својата коса веќе 25 години – Но кога откри со што, започнаа шегите на негова сметка

Слободен Печат

Шокантно: Мистериозен монолит исчезна во САД, па најден е во Романија!

Слободен печат

Нивната љубов беше осудувана и исмејувана – Мадона (62) и нејзиното момче (26) го докажаа спротивното!

Слободен Печат

Стручњаците открија кои 6 особини треба да ги поседува секој маж кој е идеален љубовник!

Слободен печат

Остави Коментар