Санто лут на УЕФА: Луѓето умираат, а ние играме фудбал..апсурдно! (ВИДЕО)

Менаџерот на англискиот клуб беше многу незадоволен што е донесена одлука воопшто да се игра овој мечот во Лига Европа против Олимпијакос.

Од претходно беше најавено првиот натпревар од осминафиналето во Лига Европа помеѓу екипите на Олимпијакос и Вулверхемптон поради епидемијата на коронавирусот да се игра пред празни трибини на стадионот „Георгиос Караискакис“ во Пиреја, Грција.

Менаџерот на англискиот клуб, Нуњо Еспирито Санто беше многу незадоволен што е донесена одлука воопшто да се игра овој меч.

Португалскиот стратег непосредно пред дуелот ја изрази лутината кон Европската фудбалска куќа (УЕФА), а притоа и првиот човек на Олимпијакос, Евангелос Маринакис е заразен од коронавирусот.

Прочитајте и...  Гасперини беше заразен пред натпреварот со Валенсија

– Сфаќате ли што се случува ширум светот? Луѓето умираат, а ние треба сега да играме фудбал? Апсурдно! – беа зборовите на Санто.

Идната недела ќе биде клучна кога УЕФА ќе одржи состанок со сите земји членки на кој ќе биде позната иднината на сите домашни и меѓународни натпреварувања.

„Марка“ ексклузивно објави дека Лигата на шампионите и Лигата на Европа ќе бидат суспендирани.

Прочитај повеќе

Сакраменто Кингс испрати алармантна порака

Слободен печат

МЗТ Скопје со покана за настап во АБА лигата!?

Слободен печат

Гасперини беше заразен пред натпреварот со Валенсија

Слободен печат

Фудбалска „треска“: 110 натпревари во 39 дена

Слободен печат

Ајакс со прекрасен потег им покажа на САД како да кажат „Не на расизмот““

Слободен печат

Аргентинец доаѓа во РК Вардар?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Слободен печат

Во новата рунда на тестирања во Премиер лигата без позитивни на корона

Слободен печат

Баерн гази во Бундеслигата, Левандовски руши рекорди (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ ја откри тајната во исхраната, појадокот мора да ја има оваа намирница

Слободен печат

НФЛ играч помина повеќе време во затвор за убиство на куче отколку сите полицајци кои убија дури 493 Афроамериканци

Слободен печат

Познат датумот кога стартува и Формула 1

Слободен печат