Санчез: Верувам дека по изборите С. Македонија ќе има проевропска влада предводена од Заев (ВИДЕО)

Премиерот на Шпанија, Педро Санчез упати видео порака за поддршка до претседателот на СДСМ, Зоран Заев и коалицијата „Можеме”. Во продолжение e интегралниот текст од видео-обраќањето: „Сакам да испратам порака за поддршка на предизборната коалиција „Можеме” што ја предводи мојот драг пријател Зоран Заев од СДСМ. Тоа е порака која … Продолжи со читање Санчез: Верувам дека по изборите С. Македонија ќе има проевропска влада предводена од Заев (ВИДЕО)