Санација на детските игралишта во Карпош – Слободен печат
ВестиСкопје

Санација на детските игралишта во Карпош

Во меѓувреме, поставени се целосно нови реквизити на детското игралиште во Карпош 4, на ул. „Никола Парапунов“

Се санираат детските игралишта во населбите Карпош 3 и Карпош 4. Овие населби се со најголем број на зони за рекреација на најмладите и локалната самоуправа во повеќе наврати ги санира лулашките, тобоганите, клацкалките и другите реквизити, соопштија од општина Карпош.

Во меѓувреме, поставени се целосно нови реквизити на детското игралиште во Карпош 4, на ул. „Никола Парапунов“.

Општината работи и на нови детски игралишта во Криви Дол и во Злокуќани, со цел и овие места да добијат простор каде што децата заедно со своите родители и блиски ќе го поминуваат слободното време.

Од општината апелираат до сите граѓани, да не ја уништуваат урбаната опрема и да водат сметка за заштита на околниот простор и животната средина

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close