Сања и Петар пиеле, пееле во кафана и пренесувале во живо, а наутро тој и испукал два куршуми во гради (ВИДЕО)

Со истрели од ловечка пушка Петар Ж. (73) од Свилеува, Србија во неделата наутро ја усмртил Сања Јанковиќ (42) од Ваљево. Убиството се случило околу 8 часот во неговата куќа во Свилеува, каде инаку живеел сам, а Сања со која бил во вонбрачна заедница, повремено престојувала таму.

Според првичните информации од истрагата Петар и Сања претходната ноќ ја минале многу весело во блиските угостителски објекти.

Кога се вратиле Петар во неговата куќа, во спалната соба испукал два истрела во градите на Сања, по што ја ставил покрај ѕид пушката во претсобјето и отишол на чешмата пред куќа да ги измие рацете.

Комшиите шпекулираат дека убиството е извршено од љубомора.

https://www.facebook.com/sanja.jankovicub/videos/1333439926815349/

-Петар живеел сам по смртта на сопругата и од кога ќерките си заминаа. Има барем десет години како Сања повремено поминува кај него. Не беа венчани, а во селото често се збореше за таа врска со оглед на големата разлика во години, говорат мештаните на Свилеува.

Прочитајте и...  Петровска: Ќе следуваат кривични за случајот во винаријата Чардак на „Боемска“ (ВИДЕО)

-Сања беше млада, а Петар свесен за своите години, љубоморен. Се случувало и претходно да се караат, правеа циркус по селото. Којзнае можеби мислел дека таа го мами со друг или дека го искористува само за пари. Можно и да сакала да го остави, а тој да не можел да поднесе, додаваат комшиите.

Прочитај повеќе

Четворица обвинети за непочитување на полицискиот час во Битола

Слободен печат

Невладините организации ќе добијат од Владата 30 милиони денари

Слободен печат

„Бентли“ планира да отпушти илјада работници

Слободен печат

Влада: Денеска поднесени 114 кривични пријави за ширење на заразна болест

Слободен печат

Се огласи Грета за хаосот во Америка: Младата активистка го осуди расизмот!

Слободен печат

Шпанија ги отвара границите за туристи на 1 јули

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Германски неонацисти тренираат во воен камп во Русија- никој не може да им го забрани тоа

Слободен печат

Путин: Норникел ќе ја надомести целата штета предизвикана од излевањето на нафтата

Слободен печат

Безбедностата камера „улови“ воспитувачка која усмрти бебе кое плаче (ВИДЕО)

Слободен печат

Америка закрепнува: Вработеноста во САД во мај порасна за 2,5 милиони

Слободен печат

Бројот на потврдени случаи на инфекцијата со коронавирусот расте побрзо од кога било

Слободен печат

Нема заболени од Ковид-19 меѓу вработените во тетовските градинки

Слободен печат