22 C
Скопје

Самоубиство во Клиничкиот центар во Подгорица: Затвореник кој бил таму на лекување скокнал од терасата

Управата на црногорската полиција спроведува истрага на подрачјето на Клиничкиот центар на Црна Гора во Подгорица поради сомневање дека 46-годишен пациент извршил самоубиство скокајќи од терасата, објави Клиничкиот центар.

Во соопштението се наведува дека станува збор за затвореник на Институтот за извршување на кривични санкции (ЗИКС), кој вчера бил примен во Клиничкиот центар.

Тој беше придружуван од двајца полицајци, кои беа задолжени да бидат со него во секое време.

Поврзани вести

ВО ЖИВО: Групата против дигиталните учебници на средба во МОН

Слободен печат

Заев: Правевме сѐ за час поскоро да ги обезбедиме вакцините

Слободен печат

ДКСК отвора предмети за „скалите на Шилегов” и претседателката на Судскиот совет и ја проширува истрагата за Рашковски

Слободен печат

Повлечени зборовите циганштија, курва, педер и други од дигиталниот толковен речник

Соња Христовска Угриновска

ВИДЕО | Попризова: Младите се најголемите жртви на родово насилство

ДКСК од Народна банка добила документ за кинеските вакцини

Слободен печат

Остави Коментар