Само со ЕДНА ЧАША од ОВОЈ пијалак ќе ги решите проблемите со несоницата

Со помош на овој рецепт ќе си подготвите пијалак чие дејство е смирувачко и лесно ќе ви помогне да заспиете.

Вкусот е пријатен и сладок, а после само една чаша ќе можете убаво да заспиете и лесно да сонувате.

Состојки:

Една шолја млеко
Една лажичка мед
Една капка екстракт од ванила
Пола лажичка цимет

Подготовка:

Млекото загрејте го додека да биде врело. Додадете ги медот и ванилата и кога малку ќе се олади, посипете го циметот.

Еве како да подготвите пијалак со кој ќе ослабнете и до 2 кг на ден.

БОНУС ВИДЕО:

Прочитајте и...  Со оваа маска за лице ќе изгледате 10 години помлади, а потребни се само две состојки!

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат