Само што дојде, веќе мора да си оди од Реал Мадрид

Српскиот репрезентативец Лука Јовиќ се наоѓа на излезни врати од Реал Мадрид иако на „Сантијаго Бернабеу“ пристигна ова лето. Според „Дон Балон“, Јовиќ не успеал да го импресионира тренерот Зинедин Зидан кој пак одлучил да го прати Србинот на позајмица.

Засега не се знае каде Јовиќ ќе игра во наредната сезона, но за шпанските медиуми, разочараноста на Зидан претставува изненадување бидејќи тој даде зелено светло во овој преоден рок да се платат 60 милиони евра на Ајнтрахт Франкфурт за абгажман на српскиот репрезентативец.

Евентуалното заминување на Јовиќ од „Сантијаго Бернабеу“ ќе му отвори нови проблеми на Зидан бидејќи освен Карим Бензема нема друг напаѓач на располагање. „Дон Балон“ наведува дека поради тоа Реал Мадрид планира да го ангажира најдобриот стрелец на Џирона, Кристијан Стуани за седум милиони евра.

Прочитајте и...  Интервју со Зорица Десподовска: Освоивме бронза, во Полска доста се напредува индивидуално!

Прочитај повеќе

Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Слободен печат

Шеста рунда, нема заразени во Премиер лигата

Слободен печат

Адеми блеска во дресот на Динамо Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

Унгарски борач прележа коронавирус, па почина откако се врати на тренинг!

Слободен печат

Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат